Bateria łazienkowa czarna spotykana jest coraz częściej nie tylko w hotelach, nowoczesnych domach i apartamentach. Ten szczególny rodzaj wyposażenia umywalki, bidetu czy zlewozmywaka co i rusz dostępny jest w nowych odsłonach jak np. bateria czarny mat.

Czarna armatura w łazience — do czego pasuje bateria czarny mat?

Bateria łazienkowa czarna to kombinacja luksusu, elegancji i funkcjonalności. Bateria czarny mat to z całą pewnością trafiony wybór jeśli szukamy sposobu na podkreślenie niecodziennego wyglądu pomieszczeń utrzymanych w stylu loftowo-industrialnym, minimalistycznym, czy też typowo industrialnym. Ten rodzaj aranżacji z założenia oparty jest na naturalnych, surowych elementach wyposażenia i czarnej barwie, nierzadko łączonej ze spatynowaną miedzią. Bateria czarny mat dobrze czuje się w otoczeniu zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych meblach co czyni ją jeszcze bardziej funkcjonalną.

Jak pielęgnować baterię łazienkową czarną?

Bateria czarny mat czy to do kuchni, czy łazienki na pierwszy rzut oka w porównaniu do klasycznej chromowanej jej wersji — wydaje się trudna w utrzymaniu w czystości i nienagannej prezentacji. Nic bardziej mylnego. Czyszczenie baterii łazienkowej czarnej zajmuje tyle samo czasu co tej wykonanej z innych materiałów. Z całą pewnością czynność ta jest łatwiejsza w miejscach, w których ma się do czynienia ze stacją uzdatniania wody. Chcąc je zachować w nienagannym wyglądzie należy czyścić je co 2-3 dni, a już na pewno raz w tygodniu. Dzięki czemu osad z mydła i kamienia nie będzie dla niej problemu. W przypadku baterii czarny mat szczególnej uwagi wymagają perlatory, które z czasem w wyniku odkładających się różnych osadów mogą stracić i na skuteczności działania i reprezentacyjnego wyglądu. Czyścimy zatem i sam perlator jak i mieszacz używając do tego dedykowanych do usuwania nalotów z mydła preparatów czyszczących, które z jednej strony usuną zanieczyszczenia, a z drugiej zapobiegać będą ich szybkiemu osadzaniu się na poszczególnych elementach konstrukcji baterii.