Urządzając łazienkę z kabiną prysznicową warto zastanowić się nad maksymalnym doborem typu i rodzaju brodzika. Powinien on nie tylko komponować się z pozostałymi elementami wystroju, ale przede wszystkim wykorzystywać każdy centymetr użytkowy w łazience. Brodzik pięciokątny to jeden z najbardziej ergonomicznych i praktycznych rozwiązań ostatnich lat.

Brodzik pięciokątny — idealny w każdym rogu

Przed erą brodzika pięciokątnego w łazience z kabiną królowały modele półokrągłe. W walce o każdy cm podłogi w małych i bardzo małych łazienek, szybko okazało się, że te na planie okręgu można jeszcze zmniejszyć. Tak zaczęła się era brodzików pentagonalnych. W przeciwieństwie do półokrągłych, czy też standardowych rozwiązań brodzik pięciokątny pozwala tuż obok ustawić pralkę, umywalkę, czy też niewielki mebel łazienkowy.

Czy łazienka z kabiną jest praktyczna?

Łazienka z kabiną prysznicową pozwala na dużo łatwiejsze zaadaptowanie przestrzeni w łazience niż w przypadku wanny. To również spora oszczędność i czasu i pieniędzy — możliwość szybkiego wykąpania się, odświeżenia to niebywała wygoda, której właściciele łazienek z wanną niestety są pozbawieni. W małych łazienkach, chcąc sprostać oczekiwaniom domowników, którzy chcą delektować się długą relaksującą kąpielą w wannie oraz tym, którzy szukają szybkiego sposobu na odświeżenie się poleca się brodzik pięciokątny.

Modele pentagonalne wyróżniają się subtelną formą i niecodzienną estetyką. W nowoczesnej łazience z kabiną montuje się zarówno modele klasyczne, jak i asymetryczne, na nośniku styropianowym, czy też ultra płaskie, bądź ozdobne z chromowanymi okuciami.

Jaki model brodzika pięciokątnego wybrać?

W przypadku gdy istnieje możliwość wpuszczenia w podłogę syfonu i instalacji odpływu liniowego można zdecydować się na brodzik pięciokątny instalowany bezpośrednio na posadzce. W momencie gdy grubość posadzi nie pozwala na wspomniany manewr dobrze jest rozważyć łazienkę z kabiną z akrylu i konglomeratu na podeście.