Kabiny prostokątne z brodzikiem to wciąż bardzo popularny produkt, jeśli chodzi o aranżację małych, jak również większych łazienek. Choć dużym zainteresowaniem cieszą się modele półokrągłe czy pentagonalne to jednak ta klasyczna forma wygrywa w konfrontacji z oczekiwaniami klientów i możliwościami aranżacji przestrzeni łazienkowej. Jak zadbać o wygodę i komfort w domowej strefie kąpieli?

Kabiny prostokątne z wysokim brodzikiem — zalety rozwiązania

Kabiny prostokątne z brodzikiem występują w kilku rodzajach, a raczej głębokościach, dzięki czemu ich funkcjonalność i praktyczne wykorzystanie jest naprawdę duże. Brodzik 100×90 występuje w tzw. wersji wysokiej i niskiej. Ten pierwszy typ kabiny prostokątnej z brodzikiem znany jest od dawna w aranżacjach łazienek, zwłaszcza tych niewielkim metrażem, w których ze względu na ograniczoną przestrzeń nie można zamontować wanny. Wysoki brodzik to namiastka kąpieli, możliwość, choć częściowego zanurzenia ciała. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w rodzinach z małymi dziećmi, które poza prysznicem chętnie wykorzystują czas mycia na wodne zabawy i poznawanie świata.

Dlaczego warto postawi na brodzik 100×90 z konglomeratu?

Brodzik 100×90 niski to na pewno szybki sposób montażu i wygoda użytkowania bez względu na wiek i stopień sprawności ruchowej ze względu na brak konieczności pokonywania progu. Bez problemu w niskiej kabinie prostokątnej z brodzikiem spływa woda, chroniąc wnętrze przed zalaniem dzięki zastosowanemu delikatnemu spadowi na wylewce. To dobre rozwiązanie do łazienek w stylu minimalistycznym, loftowym czy też skandynawskim. Szczególnym rodzajem tego typu rozwiązań jest brodzik 100×90 z konglomeratu. Kamień naturalny to elegancja i szyk, wpasowując się w różne style mieszkaniowe. To trwałe rozwiązanie, idealnie chroniące przed rozwijaniem się na jego powierzchni grzybów i bakterii, jest łatwy w utrzymaniu w czystości, a do tego występuje w wielu wymiarach i kolorach.