W małych i średniej wielkości kabinach coraz częściej stosowane są nowoczesne systemy drzwiowe. Mowa tu o składanej kabinie prysznicowej. Składane drzwi pozwalają na łatwe korzystanie z kabiny bez konieczności zapewnienia dodatkowej przestrzeni użytkowej przed kabiną, jak to bywa w przypadku drzwi uchylnych.

Czy składane kabiny prysznicowe są bezpieczne?

Wiele osób decydując się na modele ze składaną kabinę prysznicową boi się zalania łazienki przez wodę, która zaleje podłogi podczas brania odświeżającej kąpieli po ciężkim dniu pracy, czy chęci ochłodzenia się w gorący, letni dzień. Ścianka prysznicowa składana wyprodukowana przez uznanych producentów wyrobów łazienkowych będzie w pełni szczelna, jeśli będzie dobrana dokładnie do wymiaru kabiny, a do tego na całej jej długości zastosowane będą nowoczesne uszczelki, broniące przed wydostaniem się wody zarówno z brodzików klasycznych, wąskich, jak i tych w systemie walki-in. Biorąc pod uwagę budowę składanej kabiny prysznicowej trzeba zwrócić uwagę na system łożysk, i ich dokładny montaż. Tylko kabiny uznanych producentów zagwarantują długą żywotność systemu otwierania ścianki prysznicowej składanej przez lata nawet w przypadku intensywnego jej użytkowania.

Ścianka prysznicowa składana a drzwi prysznicowe rozsuwane

Ścianka prysznicowa składana to zupełnie nowy komfort korzystania z kabiny prysznicowej. Choć działaniem przypomina drzwi prysznicowe rozsuwane składana kabina prysznicowa zapewnia o wiele więcej miejsca po jej otworzeniu. Fakt, że składa się praktycznie w całości wzdłuż jednej ze ścian kabiny czyni ją niezastąpioną w mieszkaniach, domach, w których mieszkają osoby z dysfunkcją narządu ruchu, czy też osoby starsze. Ścianka prysznicowa składana to idealne rozwiązanie również do małych łazienek, gdyż nawet w pozycji otwartej zajmują dużo mniej miejsca w porównaniu do innych systemów otwierania kabin prysznicowych, zwłaszcza w przypadku rozwiązań z odpływem liniowym bez brodzika.