Kabina prysznicowa prostokątna 80×100 nie należy do tych najczęściej wybieranych rozmiarów kabin. Jest to model, który zalecany jest do większych pomieszczeń, dla osób, którym zależy na wysokim komforcie korzystania zeń. Gdy model tej wielkości miałby zaistnieć w mniejszej gabarytowo łazience, dobrze jest zdecydować się na kabinę z drzwiami prysznicowymi rozsuwanymi.

Zalety dużej kabiny prysznicowej

Szybka kąpiel, odświeżenie w gorący dzień to podstawowe zalety posiadania kabiny. do tego dochodzi spora oszczędność na jednostkowym zużyciu wody, którą najszybciej zauważą osoby, które wcześniej zamiast kabiny prysznicowej prostokątnej 80×100 korzystały z wanny. Standardowo kabiny produkowane są w rozmiarze 90×90, choć najmniejsze są szerokości zaledwie 60 cm z myślą o małych łazienkach. Ciężko w takim przypadku mówić o jakiejkolwiek wygodzie. Ta wzrasta wraz ze zwiększeniem wymiaru kabiny. Kabina prysznicowa prostokątna 80×100 to luksus, który pozwoli na pełną swobodę ruchu zarówno osobom młodym, jak i tym w podeszłym wieku, czy też ograniczeniami ruchowymi, które wymają pomocy w postaci skorzystania podczas kąpieli z np. krzesła pod prysznic czy stołeczka.

Dlaczego warto zastosować w kabinie drzwi prysznicowe rozsuwane?

Klasyczne drzwi rozwierne – zwane też uchylnymi, nie dość, że zajmują sporo miejsca, mogą okazać się sporym problemem. Dlatego często ich miejsce zajmują drzwi prysznicowe rozsuwane. Uchylne drzwi wymagają zdecydowanie większej siły do korzystania z kabiny, co będzie sporym wyzwaniem dla rodzin z mniejszymi dziećmi, lub osobami starszymi. To kiepskie rozwiązanie również w przypadku małych łazienek, w których najważniejsza jest funkcjonalność każdego elementu wyposażenia.

Drzwi rozsuwane zajmują bardzo mało miejsca. Zazwyczaj składają się z kilku modułów, które są idealnie dopasowane do modelu kabiny, przez co po rozłożeniu stanowią idealną ochronę przed wodą. Drzwi rozsuwane mogą być stosowane zarówno w małych, jak i dużych kabinach, takich jak kabina prysznicowa prostokątna 80×100.